S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11360817/2013

V České Lípě dne 20. srpna 2013

H L Á Š E N Í


Dne 17.8. proběhl na souřadnicích GD 71 trénink ve kterém měli být původně zapojeni všichni členové S.V.A.P.u kromě Shadowa a mě. Bohužel, jak tomu bývá zvykem, dostavili se pouze někteří a to byli O’neill a Hauner, zbytek se omluvil nebo nedostavil vůbec.
Začátek tréninku byl naplánován na 8:50. Teroristé se ale ani za 2 hodiny nestihli připravit na tak velkou přesilu jakou měla jednotka S.V.A.P. a tak si 6 teroristů včetně mě plánovalo mezitím obranu raket a S.V.A.P. čekal než se teroristi připraví.
Okolo 11:00 hra začala, vše bylo připraveno: bomba u viaduktu byla dobře hlídána a informátor Muhammad čekal na tým S.V.A.P.u. (dále nazýván jako tým Bravo).
Po půl dvanácté už začali být všichni lehce nervózní a naštvaní. V tom se Muhammadovi přes vysílačku doneslo že tým Bravo vše nějakým způsobem obešel a už je dávno u bomby a pomalu likviduje teroristy.
Teroristé byli lehce a snadno zlikvidováni a bomba zneškodněna. Tým Bravo se poté přesunul k zóně vyzvednutí. Tam je ale čekalo menší překvapení v podobě zničeného vrtulníku a pilota který se stal rukojmím jednoho šíleného teroristy. !Nečekaně! tým Bravo zasáhl a teroristu zpacifikoval, zmlácený pilot se chopil příležitosti a teroristovi to vrátil, zastřelil ho. Poté prozradil týmu že zaslechl teroristy jak se baví o nějakých raketách a čipech k nim, na kterých jsou součadnice k cílům. Tomu museli zabránit a rozhodli se přepadnou nedaleký tábor ve kterém podle jejich informací byl někdo, kdo by o tom mohl něco vědět. Ozbrojený muslim se procházel táborem a sledoval přírodu okolo. Měl hlídat jednoho důležitého člena jejich hnutí. Byl otočen zády ke vchodu, v tu chvíli do tábora naběhl tým Bravo a zajistil oba teroristy během mrknutí oka. Pomocí strašlivých vyslýchacích metod které jsou povoleny pouze u jednotky S.V.A.P. se podařilo získat informace o čipu který byl čirou náhodou u bomby. Úkol Bravo splnil ale akce se bohužel musela ukončit z důvodu velkého počtu lidí kteří z akce museli k velké smůle odejít.

Závěr: Myslím že se akce podařila, přestože se nedostavilo spousta lidí kteří měli, na začátku musel tým Bravo hodně dlouho čekat a občas se vyskytl menší problém s organizací, byla to zajímavá zkušenost vymýšlet akci a určitě si to co nejdřív zase zopakuju.
Tímto děkuji spolubojovníkovi Shadowovi který se podílel tak z poloviny na celé akci. Vylepšil původní plán a přidal i své nápady.
Velké dík patří i osmi energy drinkům díky kterým nám Mirek během čtvrt hodiny postavil improvizovaný tábor muslimských bojovníků.
Dále mockrát děkuji za účast a pomoc Ondrovi, Jirkovi a Radarovi!

Perly z akce:
Akce se plánovala zhruba měsíc dopředu, ani za tu dobu jsme se nestihli se Shadowem nějak pořádně domluvit jak na sebe budou dané scénáře navazovat. Hodinu před začátkem akce se začalo vše přepisovat.
Kdybychom nezastavili Mirka při stavění, měli bychom tam za dalších 10 minut hrad, dřevěné palisády a koupelny se záchody.
Chalim a Chalid (Jirka a Ondra) bohužel nepochopili jednu část scénáře, místo vyčkávání na povel přes vysílačku, se rozhodli vrátit a zapříčinili tak nechtěnou přestřelku při které byl Jirkův řev slyšet přes celý les. Půl hodiny před koncem akce se ztratila vysílačka a ošklivě narazilo koleno. V 7:00 se rozespalý Mirek snažil vyrobit z kartonových tubusů a z obalu na čokoládové štrůdly imitace rakety. Rakety se povedly perfektně. Bohužel jelikož se akce musela ukončit dříve, rakety nebyly nakonec vůbec použity.

Sepsal SchimaNázev jednodenní airsoftové akce: Operace Falafel

17. srpna 2013 – okolí České Lípy

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: Schima, tým ve složení: Shadow, O´neel, Hauner, Radar, Mirek, Jirka, OndraCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox