S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11350209/2008

V České Lípě dne 09. února 2008

H L Á Š E N Í


Akce začala v 10.00. Všichni přišli v čas, což pro mne bylo velmi příjemné. Bohužel se nás sešlo tentokrát málo a tak jsme probírali potřebné věci pouze v málu. To vidím jako velký nedostatek, ale chápu, že času nikdo z nás neporučí. Nicméně začali jsme trénovat. Na pořadu byl nejprve nástup. Správné zahlášení na začátku tréninku dělalo za začátku trochu problémů, ale fyzickými tresty jsme to dohromady dali. Přísnost musí být, zvláště když se pak dostaví pozitivní výsledky. Po asi hodině co jsme se učili správně hlásit jsme si šli zaběhat. Nejprve poklusem, chvíli sprintem a zase poklusem. Vedl jsem rozcvičku a kladl jsme důraz na správné cvičení. Vyzkoušeli jsme si posilování hlubokých břišních svalů a kliky, které navrhl Charlie. Bylo to velmi zajímavé a dost náročné. Pak následovala topografická výuka. Vzhledem k tomu, že se na trénink dostavilo málo lidí, rozhodl jsem se, že topografickou výuku vyložím co možná nejstručněji. A pak přišel na řadu oběd.
Po obědě jsme si zastříleli na Jehličkovu helmu. Po celou dobu naší střelby nás sledoval s povzdálí. Po chvilce se začal přesouvat směrem, kterým jsme stříleli. Nařídil jsem zastavení palby a všichni jsme vyčkávali co se bude dít. On se usídlil přímo naproti našemu stanovišti a po chvilce jsme řekl, že se přesuneme a budeme střílet jiným směrem. Než jsme si však všichni zastříleli, civilní osoba se začala přesouvat opět na místo, které leželo naproti našemu stanovišti. Opět jsme se tedy přesunuli a nyní už nastálo, jelikož pak opustil prostor. Po střelbách jsme opakovali orientace dle hodin, přičemž nejvíce dělalo problémy, když měli chlapi sundané šátky přes oči. Tuto orientaci budeme procvičovat i na dalších trénincích. Na pořadu dne byla i výuka formací. Jak již bylo řečeno, bylo nás málo a tak jsme je probrali jen papírově. Řekli jsme si jak rozpoznat hodnosti armády České republiky a jako zlatý hřeb odpoledne jsem ostatní seznámil s granáty. Jeden jsem odpálil na důkaz toho, že vše funguje.
Dnešní trénink, ačkoliv nás bylo málo se mi líbil. Počasí bylo nádherné a kázeň jednotky se den za dnem zlepšuje. Do dalšího tréninku jen popřát více účastí.

Sepsal O´neelNázev jednodenního airsoftového tréninku: Výchovný trénink

09. února 2008 – okraj České Lípy

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: O´neel, tým ve složení: Jehlička, CharlieCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox