S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11350308/2008

V České Lípě dne 08. března 2008

H L Á Š E N Í


Sraz byl na určených souřadnicích v 9.00. Já a Charlie jsme se na místo určení vydali už v 8.15, především proto, abychom viděli jak přijdou uchazeči o naší jednotku. Přišli jsme na koleje a v dáli uviděli první příchozí. Sešli jsme tedy z cesty a potichu jsme stáli a sledovali je. Jako první přišli Maník, Negr a Pavel. Ani jeden si nás nevšiml a při zavolání na ně se lekli. Postavili se k nám a já jsem Maníkovi ukázal kolimátor. Byl nadšený a já jsem si půjčil jeho G36 C. Podle mého soudu je to velmi dobrá zbraň. Pár minut na to se do vysílačky ozval hlas, který patřil Milovi. Oznámil mi, že jsou na cestě a do 10 minut jsou na souřadnicích. Když se přibližovali, řekl jsem všem, aby byli potichu jen jsme je sledovali. Když byli tři metry od nás vůbec o nás nevěděli a Mil zahlásil do vysílačky, že jsou na souřadnicích, načeš jsem odpověděl, že to vidím. Mil, Radar i Soldier se lekli. Po té jsme se přesunuli na naše stanoviště. Jelikož jsme tam byli s Charliem sami ze základní jednotky a zbytek tvořili nováčci rozhodl jsem se, že nejprve přečtu naší smlouvu, ve které se každý člen zavazuje dodržováním našich pravidel. Po smlouvě přišel na řadu trestní řád naší jednotky, který trestá různé přestupky. Poté následovala rozcvička v podobě běhu. Běhalo se do té doby než všichni začali tvrdit, že jim je teplo. Rozcvičky jsem se ujal já a předcvičoval jsem. Po rozcvičce jsme se podívali na orientaci dle hodin. Musím říci, že to nováčkům šlo opravdu dobře. Občas se tam objevily chyby, ale pevně věřím tomu, že se brzy eliminují. Ukázali jsme si základní formace, které se využívají a otestovali jsme si je. Dostali jsme se až na střelby. Charlie a Negr mi pomohli rozestavit terče, do kterých jsme se pak strefovali. Mým úmyslem bylo vidět jak kdo střílí jednotlivě i dávkou. Nejprve jsme zkoušeli na velkých terčích - železný plech o rozměru 26 x 20 cm. Všem to šlo dobře a tak jsme postoupili do další fáze střelby. Vzal jsem si CD od Charlieho a držel jsem ho v ruce otočen ke střelcům zády. Rozkaz zněl jasně. Trefit CD a netrefit mě. Sankcí za mé zasažení bylo 20 kliků. Vesměs se dařilo mě nezasáhnout, ale byli zde i tací, kteří mě zasáhli. Protože jsem chtěl, aby každý překonal strach z toho, že bude strefen kuličkou, postupně jsem vzal každého, aby se mnou držel CD. Všichni poslušně drželi a dle mého názoru shodili počáteční obavy. Cílem této metody bylo vytvořit důvěru v to, že vás váš spoluhráč nezasáhne v případě že by byla nějaká akce.
Po této střelbě jsem rozkázal ať jakkoliv zlikvidují terče, které stály opodál. Pak jsme si zahráli hru. Já, Maník, Negr a Soldier jsme byli proti Charliemu, Milovi, Pavlovi a Radarovi. Síly byly vyrovnané a hru přerušil zhruba po tři čtvrtě hodině Mil, kterému se poškodila zbraň.
Tento trénink s nováčky považuji za velmi dobrý. Líbilo se mi především jejich odhodlání a snaha připojit se k našemu týmu. Jejich střelecké dispozice jsou výborné a věřím tomu, že budou hodnotnými členy naší jednotky.
Dle konzultace s ostatními veliteli byli všichni nováčci přijati do jednotky S.V.A.P.

Sepsal O´neelNázev jednodenního airsoftového tréninku: Bojová připravenost

08. března 2008 – okraj České Lípy

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: O´neel, tým ve složení: Charlie, Maník, Mil, Negr, Pavel, Radar, SoldierCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox