S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11350519/2007

V České Lípě dne 19. května 2007

H L Á Š E N Í


Historicky druhá akce měla jasné zadání - dobýt Klinštejnskou zříceninu. Jednalo se o noční akci při níž jsme dbali na to, aby nás spatřilo co nejméně lidí. Začátek akce byl naplánován na 21:00, ale jelikož se v našem týmu objevila menší personální změna rozhodl jsem se počkat. Ta personální změna je příchod nové členky do našeho týmu na post zdravotníka. Musím přiznat, že nová členka je velmi půvabná a jistě bude velkým přínosem zvláště při ošetřování pacientů ať už při operaci apendixu, nebo jen při malém škrábnutí. Nicméně celý tým se zamaskoval a přibližně v 21.30 jsme vyrazili na 6 km dlouhý pochod. Počasí nám přálo, bylo teplo a nebe bylo bez mráčků, takže nám cestu osvětloval srpek měsíce. První vážný problém nastal zhruba po 20minutách, kdy jsem vydal rozkaz přeběhnout hlavní silnici tak, aby nás nikdo neviděl. Samozřejmě že jsem se k ní nejprve museli dostat taktéž nepozorovaně. Jelikož šlo o noční akci samozřejmě že neměli všichni baterky. Já a Energy jsme měli baterky a tak jsme se rozdělili následovně: Já a Draken, Energy a Boulička. Energy šel přes silnici jako první a ukryl se na druhé straně. Těsně než vyběhla Boulička mne Draken upozornil na jedoucího cyklistu. Všichni jsme zalehli a byl vydán rozkaz mlčet. Musím pochválit Drakena, že mne včas upozornil na potenciální nebezpečí, kterého jsem si nevšiml a Energyho za to, že se perfektně skryl a byl tak zhruba metr od silnice aniž by ho kdokoliv zpozoroval. Byl tak dobře zamaskovaný, že jsem mu při přebíhání silnice málem stoupl na zbraň. Cesta byla dlouhá. Museli jsme se brodit hustým porostem a Bouličce se poškodila již několikrát spravovaná zbraň. To nám ale nezabránilo v cestě. Vlivem pozdního vyražení byla větší tma a tudíž se orientace v terénu patřičně ztížila. Namísto původního plánu jsem byl nucen improvizovat. Využil jsem internetových map, které jsou buďto zastaralé, nebo jsem prostě nenašel cestu mezi dvěma rybníky. Tím pádem jsme si nechtěně přidali kilometr, kde jsme museli přeskočit odtok z rybníku. Dále následovala jen nekonečná cesta přes zorané pole na jehož konci byla stará záchranná plocha letiště. Z letiště jsme pokračovali dále okolo zámečku v Horní Libchavě. Tuto vesnici jsme prošli utajeně a nikdo nás neviděl. Dokonce se nám podařilo nevyplašit tamní hospodářská zvířata. Přeběhli jsme křižovatku a silnici a schovali se pod terén. Boulička jako jediná z týmu prozatím nevlastní maskáče ani pořádné boty. Boty a kalhoty se jí promočily a teď jsme zachraňovali my jí. Měl jsem s sebou náhradní oblečení jako součást zátěže a mimo jiné i deku. Boulička se převlékla do suchých věcí a rozhodl jsem se přerušit misi ač jsme byli 300 metrů od cíle. Zdraví a bezpečnost by měly být na prvním místě a proto jsme se vydali co nejkratší cestou domů. Nyní už bylo vedlejší zda nás někdo uvidí.
Na místo určení pro návrat z akce jsme dorazili zhruba v 01.30. Pochvala patří i Bouličce, která s námi vydržela jít takovou dálku, takovým terénem v oblečení a obuvi, která není pro tuto zátěž. Tuto akci hodnotím velmi kladně jelikož si myslím, že nám dala mnoho zkušeností s nočním přesunem a s tichým režimem. Nevýhodu vidím v nevyhovující obuvi a ošacení (není to vina člena, dnes je bohužel vše o penězích), a ještě větší a zásadní nevýhodu, když se řekne, že se jedná o noční misi předpokládá se noční vybavení, ale o tom by se dalo diskutovat.

Sepsal O´neelNázev jednodenního airsoftového tréninku: Noční pochod

19. května 2007 – okraj České Lípy

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: O´neel, tým ve složení: Energy, Boulička, DrakenCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox