S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11360913/2008

V České Lípě dne 13. září 2008

H L Á Š E N Í


Začátek akce byl naplánován na 9.00 v severovýchodním rohu letiště v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Zhruba deset minut před začátkem dorazilo bojové auto jednotky S.V.A.P. na místo určení. V autě se nacházeli ještě Radar, Schima a Tebron. Po příjezdu jsme se setkali s větší částí jednotky 1.st Para přesněji s celým druhým fireteamem. Čekalo se ještě na posledního člena - velitele 1st Para Johnyho. Ten přijel zhruba deset minut po plánovaném srazu. Následovala příprava výstroje a výzbroje. Prozatím se zdálo, že vše funguje správně. Naše první hra spočívala v tom, že každá jednotka začínala na jednom bunkru. Úkolem bylo dostat vlajku, která byla umístěna mezi bunkry, na vrchol bunkru. Ze začátku byl poměr Para ku S.V.A.P.u 5:4. Musím, ale říci že jsme stříleli ucházejíc a Britům jsme se to snažili nedat zadarmo. Nicméně první hru jsme prohráli. Následovala další s tím, že si jen otočíme strany. I tuto bitvu jsme prohráli. Při odpočinku přijel ještě Jehlička, který se k nám připojil a tak byly síly vyrovnané. V další hře jsme zkusili nacvičit přenos VIP z bodu A do bodu B. VIP byl u nás Johny z 1st Para a já jsem se snažil nasimulovat takový přenos, ve kterém jsme jakoby nevěděli, že v tomto úseku na nás zaútočí. Tebron šel jako průzkumník, zbytek jednotky šel následovně. Já, Radar, Johny (VIP), Jehlička a Schima. Úkolem VIP bylo získat vlajku, která byla uprostřed mezi bunkry a dostat se až do nedalekého opuštěného baráku. Kulometčík na druhém bunkru nás zaměstnal a já jsem chtěl dostat VIP do garáže, která byla od Tebrona zhruba dva metry. Nakonec z prvního bunkru vykoukl nepřítel a několika ranami mne sestřelil. Tým s VIP se přesunul za první bunkr a chtěl se dostat k vlajce zadem. Nepřítel si tým však oběhl a VIP byl zneškodněn. Následovalo prohození stran přičemž já jsem byl VIP a 1st Para měla za úkol to samé co my. Oni tuto hru vzali ve svém pojetí a tak jsme se k vlajce dostávali zadem přes les. Všechno šlo celkem v pořádku jen Para se trošku střílela mezi sebou což mělo za následek oslabení jednotky. S několika parašutisty jsem čekal za bunkrem, když tu náhle zezadu mne dostal Jehlička, který si nás všechny oběhl. Předposlední hra byla hra o opuštěný barák. Nejprve ho dobýval náš tým bohužel neúspěšně a to samé, když jsme jej bránili. A to nehledě na to, že 1st Para využila i pyrotechniku.
Myslím si, že Para jsou velmi dobří hráči a my se máme ještě hodně co učit ať už v komunikaci nebo jen v prosté odvaze každého jednotlivce.

Sepsal O´neelNázev jednodenní airsoftové akce: Trénink s 1st Para

13. září 2008 – Bývalý vojenský prostor Ralsko

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: O´neel, tým ve složení: Jehlička, Radar, Schima, TebronCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox