S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11351106/2010

V České Lípě dne 12. listopadu 2010

H L Á Š E N Í


Předem bych chtěl poděkovat všem co tuto akci přežili. Velmi mě mrzí chyby v organizaci a budu se jich snažit pro příště vyvarovat.
Tato akce se podle mého podařila, možná někteří namítnou ze se zde málo střílelo ale touto akci jsem se snažil ukázat ze výsadkový oddíl nemá za úkol jen střelbu ale třeba i obranu a hlídání kde je důležité zachovat si trpělivost a postřeh i když nevíte kdy, kde a jak nepřítel zaútočí.
Myslím si ze přepadová skupina to mela poměrně těžší jelikož se musela vyhýbat překážkám, jez byl vysoký počet civilistu v prostoru a ke splnění podmínek měla jen velmi omezené možnosti.
Oddíl který bránil zase musel pokrýt neznámou budovu v neznámém terénu tak aby ji mohl efektivně střežit,což také není jednoduché.
Mě osobně, i když jsem se neúčastnil, se akce velmi líbila a naplnila mě
očekávání a představy. Doufám ze se mi podaří zopakovat a týmy prohodit. Ať si užijete všichni všechno.

Přidám pár podrobnosti které se mi podařilo zjistit z GPS kterou mel přepadový oddíl s sebou.
Vzdálenost od místa výsadku k místu útoku: 1,2 km
Skutečná ušlá vzdálenost: 5 km
Čas přesunu k cíli: 2:50 hodiny
Jak dlouho cil sledovali: 50 min

Přepadová skupina(Jehlička):
Od začátku byl přesun veden v koloně kde bylo řazení Shadow, já, Radar a Stoupa. Shadow dělal zároveň průzkum terénu. Celou dobu byla vyhlášená bojová pohotovost i když bylo jasné ze jsme daleko od cíle. Toto se vyplatilo protože v prostoru se nacházelo hodně civilistů kterým jsme se vyhýbali a skrývali se před nimi, proto přesun trval déle než jsme počítali. Při spatření hlídky jsem vyslal Shadowa na bližší průzkum a on potvrdil ze se jedna o budovu kterou je potřeba zničit. Přesunuli jsem se tedy blíže, na cca 40 metru, těsně pod hranu svahu. Začala asi nejdůležitější fáze, a to sledováni cíle, při které jsme odhadovali pohyb hlídek, jejich počet, umístění a trasy. Po delším čase když jsem si mysleli ze známe dostatečně jednotlivé pohyby, jsme se já Shadow proplížili na pozice a krytí palbou jsme nechali na Radarovi, který kryl střechu a Stoupovi, jehož úkolem bylo krýt bok budovy. Útok samotny probíhal velmi rychle, dostal jsem se k budově, cestou jsem sejmul dva z obránců a hodil dovnitř granát. Shadow byl rychlejší a tak se jeho výbuch ozval dříve než ten můj. Sice mě dostali ale úkol byl splněn.

Přepis ústního hlášení, přepsal a upravil Ady

Sepsal AdyNázev jednodenního airsoftového tréninku: Přepad

06. listopadu 2010 – BVP Ralsko, Mimoň

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: Jehlička, O´neel, tým ve složení: Shadow, Radar, Stoupa, Schima, Hauner, RudaCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox