S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11350916/2007

V České Lípě dne 16. září 2007

H L Á Š E N Í


Vyzkoušeli jsme si taktickou přípravu, která by nás měla zocelit a lépe připravit na situace, které mohou nastat. Rozhodl jsem se uspořádat takové sezení, na které každý zapojí svou píli a úsilí. Každý měl připravený přednes ze svého oboru na jednu hodinu. Někomu se to zdálo velmi mnoho, a že takovou dobu mluvit nevydrží, ale opak byl pravdou. Rozpovídali jsme se a dávali si různé otázky, jenž nás zajímali. První na řadu šel Jehlička, který si připravil přednes o přežití v přírodě. Zaměřil se především na KPZtku, vybavení, nocování a táboření. Objasnil nám proč se určité věci objevují v krabičce poslední záchrany, k čemu slouží a jak je lze využít. Vybavení věnoval také spoustu času a mluvil především ze své zkušenosti. Protože máme před akcemi, při kterých budeme pravděpodobně spát v přírodě nasměroval jsem jej na postavení provizorního přístřeší a základy zakládání ohňů. Jehlička má v tomto ohledu velké znalosti a přednáška byla velmi poučná.
Další na řadu šel Shadow. I když si zpočátku myslel, že hodina je strašně moc času, tak z nás povídal nejdéle a to jsme probrali jen zlomek toho co ví. Přednáška byla o boji v budovách, tzv. CQB. Jeho znalosti mne velmi příjemně překvapily a velmi dobře reagoval na naše záludné otázky. Jak jsem již konstatoval na tuto přednášku bychom potřebovali snad celý den, jelikož toho bylo skutečně hodně. Bohužel jsem byl nucen jeho přednášku ukončit s tím, že zbytek si připraví na příště. Jelikož bylo už spoustu hodin, zbyl čas už jen na jednoho. Energy byl tak hodný, že mne nechal hovořit o problematice pyrotechniky, jejích základních pravidlech a bezpečnosti.
Myslím si, že každý z nás měl zajímavou přednášku, kterou jsme se zájmem poslouchali, ač to bylo, uznávám, dlouhé a náročné jen tak sedět a poslouchat, a nemoci si vyzkoušet věci z přednášek v ten den. Škoda, že se na Energyho nedostalo, ale věřím, že až přijde také Draken a Boulička na taktickou přípravu, která je velmi důležitá, příprava bude přinejmenším stejně zajímavá jako tato první.

Sepsal O´neelNázev jednodenního airsoftového tréninku: Taktická příprava 1

16. září 2007 – Česká Lípa

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: O´neel, tým ve složení: Energy, Jehlička, ShadowCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox