S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 11361013/2007

V České Lípě dne 13. října 2007

H L Á Š E N Í


Příjezd do Milovic byl v pátek 12. kde jsem se setkal už s několika týmy a takzvaně jsem se k nim přidal. Cesta z nádraží na místo určení byla vedená mnou, protože nikdo z přítomných cestu neznal. Cesta vedla přes letištní plochu kde se pořádal tuning sraz. Museli jsme se dostat přes plot v nějakém uspořádaném tvaru. Pod mým vedením šlo cca 50 lidí a po půlhodinové cestě jsme se dostali na místo určení - parkoviště - přihlašování. Přidal jsem se k jednomu čtyřčlennému týmu, se kterými jsme vyhledali místo na spaní v nedaleké budově. Tam jsme samozřejmě přespali.
Ranní budíček byl v 5.45 se snídaní a sbalením všech věcí a přesunutím na start. Tam již bylo mnoho týmů nesčetně hráčů, dle mých odhadů přibližně 900 lidí. Na tuto akci jsem nebyl oficiálně přihlášen a musel jsem vyhledat pořadatele, abych se registroval. Registrace dopadla v pořádku, nebyl jsem sám kdo tento problém měl. Byl jsem zařazen k červenému týmu, který čítal přes 700 lidí. Pak se čekalo na detailní oznámení, rozdání map a přesun na štáb červeného týmu, který byl v kině. Start akce byl cca v 9.00. Tam se mělo čekat na zvukový signál začátku akce odpálením raket. Po zvukovém signálu, byli někteří lidé zmatení a nevěděli, že došlo k začátku. Přidal jsem se k neznámému týmu k dobývání budov. Tam jsem vlastně šel do útoku a po začátku docházelo k tvrdým střetům. Došlo k pročištění řad jak u žlutého tak i u červeného týmu. Odcházelo se na mrtvoliště, které bylo na startu. Refreš červeného týmu, byl v půl a v celou a žlutého byl ve čtvrt a ve tři čtvrtě, aby nedocházelo ke střetům hned z mrtvoliště. Dostal jsme první zásah zhruba po hodině hry a po oživení jsem šel na štáb útočil na budovu 21, kterou jsme dobyli a mezi budovou 21 a 22 byla linie. Budova 21 byla naše a budova 22 byla nepřítele. V budově 21 jsem setrval a stal jsem se velitelem budovy. K dispozici jsem měl 3 snipery, 2 kulometčíky a 3 střelce. Přes naší budovu 21 procházel jakýkoliv frontální útok našeho týmu na žlutý tým. Náš útok čítal někdy i 400 lidí a my jsme je z budovy kryli palbou. Bohužel jejich linie byla moc silná a dostali jsme se pouze do spodního patra budovy 22, kde byli zakopaní kulometčíci žlutého týmu. V tomto střetu jsem byl i já a bohužel i přes zakázanou pyrotechniku začal žlutý tým házet dýmovnice. Spousta lidí z červeného týmu s PMR volali pořadatele na štáb s tím, že se používá pyrotechnika i přes přísný zákaz. Bohužel nelze vyřešit kdo hodil a tak se pokračovalo dále. Stáhl jsem se do budovy 21 a pokračoval ve velení budovy, kde jsem působil asi 4 hodiny a i přes velké útoky žlutých jsme tuto linii udrželi. Pak došlo ke střídání a opustil jsem pozici budovy 21. Přidal jsem se k jinému týmu a útočil na jiné budovy. Dobili jsme cihelnu a po dobytí nám pořadatel oznámil, že je cihelna zrušena a červený tým tuto budovu opustil a přesunuli jsme se k přestřelce jiných budov, které byly opravdu tvrdé. Došlo i k několika úrazům v obličejové části hráčů vlivem velmi blízkého střetu. Dostal jsme zásah a odešel na mrtvoliště. Můj refreš měl být o půl čtvrté a náhle ve vysílačce bylo všem oznámeno, že červený tým získal vlajku žlutých a donesl jí do štábu červených. Tímto byla akce oficiálně ukončena a oficiálně vyhlášeno vítězství červeného týmu. Oslavovalo se vítězství křikem, hvízdotem atd.
Nastal odjezd hráčů a rozpuštění lidí. Někteří lidé zůstali a měli v plánu střílet ještě sami. Usoudil jsem, že bych se mohl přidat a pak rozhodnutých lidí, kteří chtějí střílet šlo ke kinu, bývalý štáb červených a došlo k rozdělení a dobývání budovy. Tam jsme se dohodli, že pyrotechnika je už dovolená. Přidal jsem se k týmu Britů z libereckého týmu, jako sniper. I přes to, že nejsem profesně sniper jsem se poměrně činil a kryl můj tým při dobývání budovy. Budovu jsme dobyli asi po 15 minutách. Pak britská jednotka odešla a pokračoval jsem s ostatními jako obránce budovy. Začínalo se stmívat a tak to bylo složitější. Obsadili jsme první patro, položil jsem sniperskou pušku a půjčil jsem si plynovou pistoli. Vyskočil jsem z prvního patra z okna s jedním z hráčů a obešli dobývající tým. To byl jejich konec. Nečekali útok ze zálohy. Akce byla ukončena už za tmy a přesunuli jsme se k tábořišti, které bylo nedaleko startu. Tam jsem potkal jeden tým se kterým jsem poseděl u ohně a ve 22.00 jsem odešel spát. Ráno byl budíček v 8.00. Snídaně a přesun na vlak domů.

Sepsal JehličkaNázev jednodenní airsoftové akce: Big Combat 2

13. října 2007 – Milovice

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: Jehlička,Copyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox