S.V.A.P.

S.V.A.P.

www.svapcz.cz

info@svapcz.cz

Č.j. SVAP 12460907/2012

V České Lípě dne 13. září 2012

H L Á Š E N Í


Dne 7. 9. 2012 byla vyslána jednotka S.V.A.P. ve složení velitel jednotky O´neel, zástupce velitele jednotky Energy, členi Jehlička, Shadow, Radar, Hauner, Stoupa a Schima na paintballovou vícedenní akci PCAC 2012. Tato akce se konala v bývalém vojenském prostoru Milovice u Nymburka. Příjezd na akci byl již v pátek 7. 9. 2012. První dvě vozidla dorazila na místo určení v 19.00. Po necelých dvou hodinách dorazilo na místo i poslední vozidlo. Po příjezdu byl rozbit tábor, na kterém se podíleli všichni členové jednotky S.V.A.P. Velitel a zástupce velitele se vydali na briefing, který se měl konat v 21.00. Delší dobu se nic nedělo a nakonec bylo místo i čas briefingu změněno. Ten tudíž začal později a také později skončil. Zhruba okolo půlnoci byl velitel a zástupce velitele instruován ohledně nadcházejícího dne. Po návratu zpět k jednotce, byla provedena instruktáž ohledně zítřejší akce. Po této krátké instruktáži bylo volno, které každý využil načerpáním nových sil spánkem.

Ráno 8.9.2012 byl pro jednotku S.V.A.P. budíček v 6.00. Během dvou hodin se musela jednotka najíst, napít a opět složit tábor. Velitel, zástupce velitele a Hauner šli připravit zbraně, bomby, masky a další potřebné věci na nadcházející hodiny. Už během přípravy se objevily chyby, které mohly zapříčinit neúčast na akci. Především musím zmínit lidi, kteří si nenechali napustit bomby a doufali, že plyn jim bude do bomby natlačen i když není zmražená. Někteří příslušníci si dokonce bombu zapomněli jako třeba Radar, který se vymlouval, že balení na akci bylo moc rychlé. Další chybou, leč kosmetickou, bylo nepřišití nášivek. Konkrétně se jednalo o Stoupu, Haunera. Shadow obdržel nášivky až v pátek a navíc neměl podepsanou směrnici, takže u něj je výjimka. Schima měl nášivku přišitou jinak než směrnice uvádí. I přes to se jednotka připravila a do velkého batohu vložila náhradní bomby, munici, zásoby jídla a pití. V 8.30 byl slavnostní nástup. Po nástupu jsme se kvůli nedoražení dvou paintballových týmů změnili z kódového označení „Paintball tyrkysová 4“ na „Paintball tyrkysová 7“. Tím jsme měli kompletně přehozené typy her, ale vůbec nám to nevadilo. Spíše naopak.
Jako první hra byl boj o vlajku. Každý tým musel ukořistit jednu vlajku, která byla uprostřed hracího pole. V této hře jsme nezabodovali a při druhé hře jsme skončili velmi rychle. Protivník zvolil velmi účinnou taktiku. Doběhni, ukradni a zmiz.
Další v pořadí byl zdravotnický workshop, který nám poodhalil první pomoc v bojových podmínkách. Dozvěděli jsme se o barevném rozčlenění zraněných a něco málo o základní první pomoci. Po tomto workshopu následoval další – střelecký. Pod dozorem kapitána Jiřího Lenze se jednotka dozvěděla mnoho užitečných věcí, nejen z taktiky boje beze zbraně, ale i s ní. Vyzkoušeli jsme si těžké neprůstřelné vesty, někteří si prvně potěžkali ostré, střelné zbraně, a dostali mnoho rad.
Ve 12.00 jsme byli naloženi na korbu nákladního vozidla a přesunuli jsme se na základnu ?Beroun?. Zde spočíval úkol v dobytí tří vlajek v kruhovém táboře. Každý z týmu si vyzkoušel jak dobývání tak i bránění. Při bránění jsme neztratili ani muže, zato při dobývání to bylo podstatně horší. Nevýhodou bylo, že si týmy počítali body a rozhodli se je zbytečně neztrácet vyřazením mužů. Naše jednotka toto brala spíše jako cvičení než jako soutěž a snažili jsme se probojovat až do základny.
Při další hře jsme museli projít zrychleným přesunem nebezpečnou lokalitou, kde jsme měli najít tři miny. Miny se měli nacházet v okruhu 10 metrů od označníku. Vytvořili jsme i rojnici abychom miny nalezly, avšak bezvýsledně. Tato mise byla poněkud zvláštní. Rozhodně naše jednotka nikoho neobviňuje, nebo nezpochybňuje čest jiných týmů, ale zde měl být někdo kdo ty miny dá znovu na svá místa. Bylo velmi málo týmů, které je našli.
Poslední střílející mise byla záchrana rukojmího. To se zhruba po 15 minutách podařilo s jednou ztrátou. Záludný ostřelovač z poza krytu zastřelil velitele.
Předposlední akce nebyla zrovna odpočinková. Jednotka nastoupila do otevřeného BVP a projížděla tankodromem. Pro mnoho příslušníků jednotky byl tento zážitek nezapomenutelně zapsán do jejich pamětí. Adrenalinové ježdění přes bláto, kopce, nepohodlné a drsné zacházení to byla malá satisfakce za celodenní fyzické vytížení.
Nadešla naše poslední hodina. Vojenská výcviková dráha americké armády pod vedením seržanta Saigona. Po celodenním boji jsme všechny naše síly mobilizovali k podání co možná těch nejlepších výkonů. Hauner bude na seržanta Saigona asi hodně dlouho vzpomínat, neboť se konečně naučil křičet. Pro mnoho lidí byla tato dráha už nad jejich síly. Jediní kdo dráhu úspěšně zdolal byl Energy a Shadow. Ostatní vypadli na zdolání vertikální zdi za pomoci lana.

Nastal konec. Po celém náročném dni zasloužený odpočinek. Sedli jsme si do kruhu na trávu a už jen odpočívali a očekávali výsledky. Naše jednotka nakonec skončila na 5. místě. Sláva vítězům, čest poraženým. Dobře jsme si zabojovali a i když vidím nedostatky ve zbraních a v disciplíně, věřím že na dalším ročníku budeme bojovat opět se ctí a lépe než letos.

Na závěr bych chtěl poděkovat Armádě České republiky, Mgr. et Mgr. Miroslavě Pašková, Slávkovi Picmausovi a dalším pořadatelům za organizaci již čtvrtého ročníku PCAC. Velké díky patří také všem lidem z Tankodromu Milovice za poskytnutí útočiště, rozsáhlého terénu a v neposlední řadě za milé a přátelské pobavení. Děkuji i firmě Kamnářství König, která nám poskytla vozidlo pro přepravu posádky i materiálu. V neposlední řadě i soupeřům, bez kterých by tento den neměl ani smyl. Však snad za rok změříme opět své síly.

Sepsal O´neelNázev vícedenní paintballové akce: PCAC 2012

07. září 2012 – BVVP Milovice

Jednotka S.V.A.P. ve složení: velitel: O´neel, zástupce velitele: Energy, tým ve složení: Energy, Jehlička, Shadow, Radar, Stoupa, Schima, HaunerCopyright © 2007 – 2019, Petr Vopalecký, DiS. http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox